Które zwierzę domowe kupić dla dziecka?

-

Wiele maluchów w określonym momencie swojego życia zaczyna myśleć o posiadaniu własnego zwierzaka domowego. Rodzice często zgadzają się, żeby spełnić tę prośbę, mając świadomość, że kilkulatek w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeżeli bierzesz pod uwagę pojawienie się w domu nowego domownika, dobrze zastanów się, który zwierzak będzie najodpowiedniejszy.

Najpopularniejszym zwierzakiem domowym jest z pewnością pies. Maluchy uwielbiają psy, ponieważ są nad wyraz skore do zabawy i można je uczyć sztuczek. Nie można jednak nie zauważyć, że oczekują także sporo uwagi ze strony dziecka. Najodpowiedniejsze są dla osób, które cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed zakupem psa trzeba także szczegółowo przemyśleć wybór odpowiedniej rasy. Do niezbyt przestronnego mieszkania wygodniej jest wybrać niezbyt dużego pieska.

Ciekawą alternatywą dla pieska jest oczywiście kot. Także można się z nim bawić i uczynić z niego domowego pupilka. Koty jednakże bywają bardziej niechętne nauki sztuczek. Może się okazać, że zamiast tulić się z nowym właścicielem będą wolały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy nie bardzo chcą powiększyć swoją rodzinę o nowego lokatora, chętnie wpadają na pomysł zakupu rybek. Niestety, te zwierzątka nie są za bardzo ciekawe dla kilkulatków. Stanowią raczej element wystroju wnętrza niż rodzinnego przyjaciela.

Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl także o pupilach hodowanych w klatkach. Maleńki chomik, energiczny królik czy sympatyczna świnka morska również mogą sprawić członkom rodziny wiele radości. Są jednak mniej wymagające niż kot czy pies. Maluch z przyjemnością się nimi zaopiekuje.