Jak imprezę urodzinową dla dzieciaka?

-

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni postarać się, by był to dzień wyjątkowy, który na długo zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć temat przewodni, ale w przypadku gdy malec jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić zaproszonych, by na przyjęciu pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać wyłącznie na strojach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Również gry powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne przyozdobienie pokoju, w którym zabawa będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym pomysłem może być również zapewnienie małym gościom kolorowych czapeczek. Poczęstunek nie może być ograniczony wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz także wyglądają bardzo ładnie). Warto postawić również na słodkie przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Nie można zapominać o napojach – warto przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy podczas przyjęcia odbywać się będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców decyduje się na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, jednak może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.