Cena uroczystości ślubnej

-

Całościowe przygotowania naszego ślubu to mnóstwo pracy. Należy ją rozpocząć przynajmniej na rok przed tym niezapomnianym dniem. Jeśli przystąpimy do nich niecopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć z całością przygotowań, jest niezwykle spore. Żeby jednak doskonale przygotować dosłownie wszystko, co wiąże się z tym wyjątkowym, powinniśmy liczyć się z wydaniem sporej ilości pieniędzy. Co z reguły kosztuje bardzo dużo?

Zarezerwowanie restauracji.

To oczywiście spory koszt. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na doskonałą salę, w której będziemy się bawić, lub wybrać tańszą, nie zawsze najlepszą.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia dla naszych gości oczywiście zależą od od bawiących się na weselu gości. Im większa liczba zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy decydowaniu o menu, trzeba niestety dopytać, czy dana suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje które mają być podane. Czasami za wybrane dania z menu weselnego, desery i ciasto, czy dobre alkohole, należy płacić osobno.

Fotograf ślubny.

Fotograf na ślub i filmowiec, to pozornie niezwykle małe koszty. Nic bardziej mylnego. Sam profesjonalny fotograf na ślub.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc złotych, w wielu sytuacjach przekraczają 2 tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły jest odrobinę mniejszy, jednak często również będzie to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali na wesele i samochodu dla pary młodej.

To oczywiście pozornie małe sumy do wydania. Z przerażeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobne rzeczy płacimy naprawdę sporo. Rozważając udekorowanie sali i samochodu, upewnijmy się w firmach, które zajmą się dekoracjami, jak duże będą wydatki z tym związane.

Wesele to duże koszty.

Ślub i wesele to spore wydatki które potrafią przerazić. Powinniśmy mieć tego świadomość. Owszem, w niektórych przypadkach uda się nieco zaoszczędzić, jeśli jednak oczekujemy, by ślub i uroczystość weselną zorganizować idealnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma na to szans.